Majówka 2024 w Kuźni Alchemicznej

Zapraszamy serdecznie na majówkę do Kuźni Alchemicznej w dniach 30 kwietnia – 4 maja w godzinach 10.00 – 16.00. Czekają na Was niezapomniane atrakcje!

Bogata oferta minerałów

Przyjdźcie i zobaczcie różnorodność minerałów oraz ciekawe skamieniałości. W nowej kolekcji znajdziecie unikalne i fascynujące minerały takie jak celestyny, malachity, geody, agaty, staurolity i wiele innych. Nasze kufry pełne są także pięknej biżuterii z kamieni. Znajdziecie tu wisiory z kamieni szlifowanych oraz surowych, naszyjniki, bransoletki, kolczyki, pierścionki i breloki. Różnorodność kamieni oraz ich barw pozwolą zadowolić wszystkie gusta.


Wystawy:
“Tajemniczy świat minerałów w UV”

Jednym z najbardziej fascynujących zjawisk, które możecie zobaczyć, jest fluorescencja minerałów. Wejdźcie do naszej Kuźni Alchemicznej i poznajcie tajemnicze właściwości minerałów, które przybierają niesamowite barwy pod wpływem promieniowania UV. To niezwykłe zjawisko, które zapiera dech w piersiach i sprawia, że minerały stają się jeszcze bardziej tajemnicze i magiczne.
Wystawa jajek z kamienia – zobaczcie niezwykłe jaja wykonane z różnych kamieni szlachetnych i ozdobnych.
Plenerowe muzeum skał. Poznajcie fascynujący świat geologii naszego regionu w przyjemnej atmosferze wśród zieleni nad górskim potokiem.

Dodatkowo, zapraszamy na geoedukacyjną grę terenową na szlaku geologicznym w Kątach Bystrzyckich. Jeśli jesteście śmiałkami, którzy lubią przygody i chcą odkryć tajemnice geologiczne naszego regionu, to ta gra jest dla Was! Weźcie tajemniczą mapę w ręce i ruszcie na wyprawę po skarby Góry Siniak. Rozszyfrujcie tajemnicze wskazówki, poznajcie geologię regionu i odkryjcie historię średniowiecznego górnictwa w Kątach Bystrzyckich. A dla tych, którzy rozwiążą zadania i zdobędą skarb, czeka nagroda! 😊

(20+) Geologiczna gra terenowa na ścieżce edukacyjnej. | Facebook