Magiczne kształty

Energia kształtów – promieniowanie wysyłane przez rozmaite przedmioty może być dla człowieka dobroczynne, lub szkodliwe. Znaki, symbole, figury geometryczne w zależności od ustawienia promieniujące dodatnio lub ujemnie.

Wielościany foremne to bryły, których wszystkie ściany są przystającymi wielokątami foremnymi i w których z każdego wierzchołka wychodzi tyle samo krawędzi.

Z trójkątów równobocznych złożyć można trzy bryły idealne – tetraedr (czworościan foremny), oktaedr (ośmiościan foremny), ikosaedr (dwudziestościan foremny). Bryły te, według Platona, odpowiadają trzem elementom (ogień, powietrze, woda). Czwarty element – ziemię, reprezentuje heksaedr (sześcian), którego każda ściana da się podzielić na dwa trójkąty, jest więc też zbudowany z trójkątów. Istnieje wreszcie piąta bryła foremna – dodekaedr, zbudowana z 12 pięciokątów regularnych, którą Platon uznał za zespolenie całości, bryłę łączącą wszystkie elementy.

czworościanCZWOROŚCIAN
Czworościan to bryła o czterech ścianach w kształcie trójkątów równoramiennych.
Jest symbolem wznoszenia, siły woli, odwagi i samodzielności. Jest formą pozwalającą przytrzymać i zorganizować energie jako pewnego rodzaju rezerwę.
Reprezentuje żywioł Ognia.
Astrologicznie związany ze znakiem Barana, Lwa i Strzelca.
sześcianSZEŚCIAN
Sześcian to bryła o sześciu ścianach w kształcie kwadratu.
Symbolizuje cztery siły świata materialnego i przyciąga do siebie stabilność. Skupia w sobie mądrość sprzymierzona z moralną doskonałością. Pomaga w przejawieniu prawdy. Dlatego sześcian może być wykorzystywany na poziomie czakry podstawy (świat materialny), na poziomie czakry korony (świat duchowy), na poziomie czakry gardła (przejawienie prawdy). 
Astrologicznie związany jest ze znakiem Koziorożca, Byka i Panny.
ośmiościanOŚMIOŚCIAN
Ośmiościan to brył, która powstaje z 8 trójkątów równobocznych.
Jest symbolem intelektu, inspiracji, nowego początku i aktywności umysłowej. Odpowiada żywiołowi Powietrza.
Astrologicznie związany ze znakiem Wagi, Wodnika, Bliźniąt.
dwudziestościanDWUDZIESTOŚCIAN
Bryła o dwudziestu ścianach w formie trójkątów równobocznych. To cudowne narzędzie może zastępować wszystkie kryształy kwarcu o jednym czubku, jak też kule, we wszystkich możliwych zastosowaniach. Jego promieniowanie w otoczeniu jest nadzwyczaj mocne i pełne słodyczy. Każda z jego trójkątnych ścian jest symbolem boskiej trójcy i podstawowej równowagi.
Symbolizuje element Wody, czyli emocje, marzenia i intuicję.
Astrologicznie jest związany z Rakiem, Skorpionem i Rybami.
Bryła ta jest uosobieniem planety Wenus.
dwunastościanDWUNASTOŚCIAN
Jest to bryła o dwunastu ścianach w formie pięciokąta. Dwunastościan foremny związany jest z liczbą 12, która stanowi w matematyce bazę zegara i kalendarza. Bryła ta jest uosobieniem planety Mars.
Może być używany na wszystkich czakrach rozwijając różne poziomy miłości. Symbolizuje Boskie połączenie, wszechświat, spełnienie i jedność, element Eteru. Astrologicznie jest to związane z pełnym zodiakiem.
heksagramHEKSAGRAM
Heksagram zawiera w sobie gwiazdę o sześciu ramionach. To unia przeciwieństw, symbol stabilności i ekspansji. Idealna figura równoważąca Yin i Yang, doskonałe narzędzie harmonizujące czakry. Właśnie na poziomie czakry serca odnajdujemy równowagę między duchem i materią, między marzeniem i rzeczywistością, między siłami Kosmosu i Matki – Ziemi.
merkabaMERKABA
Mer – Ka – Ba – z języka starożytnego Egiptu i w dokładnym tłumaczeniu znaczą: Ciało – Umysł – Duch
MER – rodzaj Światła, widziany jako dwa pola Światła wirujące w przeciwnych kierunkach, ale w tej samej przestrzeni (koło w kole).
KA nawiązuje do indywidualnej Duszy/Ducha osoby
BA oznacza sposób interpretacji rzeczywistości przez ducha (zwykle jako ciało lub rzeczywistość fizyczna).
Bryłę Merkaby można stosować jako wzmacniacz wibracji przy medytacji, ale również jako ekran ochronny, narzędzie służące oczyszczaniu ludzi i miejsc z negatywnej energii.
PIRAMIDA
Od wieków stosowane są jako odpromienniki niwelujące promieniowanie geopatyczne, a także szkodliwe działanie telewizorów, komputerów itp.
Badania radiestezyjne wykazały, że w modelu piramidy występują trzy rodzaje energii: energia elektryczna, generowana przez wierzchołek Piramidy, energia magnetyczna, emitowana ze ścian bocznych i energia mentalna, zwana też zielonym promieniowaniem.
obeliskOBELISK
Obelisk – wysoki, smukły słup, najczęściej o czworobocznej podstawie, wykonany z jednego bloku skalnego. Zakończenie słupa ma formę ostrosłupa. Charakterystyczny element architektury starożytnego Egiptu.
Egipcjanie wierzyli, że ich najważniejszy bóg Ra, będący uosobieniem słońca, mieszka właśnie w obeliskach. Z tego też powodu przed świątyniami Ra nie było często żadnych posągów kultowych poza obeliskami. Każdy obelisk jest więc niejako wizerunkiem boga Ra.
Kształt obelisku magazynuje i ukierunkowuje energię w określonym celu lub kierunku.
kulaKULA
Już przed wiekami Egipcjanie odkryli, że kształt kuli wysyła przyjazne dla człowieka fale. Połowa kuli zwrócona wklęsłą stroną w stronę człowieka działa niekorzystnie (emituje tzw. szarą zieleń, czyli zieleń ujemną)
Fale kształtu wytworzone przez kulę będą zawsze korzystne i mocne.
Kula to idealna forma geometryczna zawierajaca w sobie pełnie informacji. Kula ma największe możliwości absorbowania energii. Powstała wewnątrz niej „siła” pozwala uruchomić energię życia.